Menu
Specialized Elite Store
 
0
Katalog
Výprodej
Výprodej
KOLA
Kola
ELEKTROKOLA
Elektrokola
RÁMY
Rámy
DOPLŇKY NA KOLO
Doplňky na kolo
OBLEČENÍ NA KOLO
Oblečení na kolo
CYKLOSEDAČKY NA KOLO
Cyklosedačky na kolo
KOLOBĚŽKY
Koloběžky

Mapníky AUTOPILOT

3. června 2012

Pokud se rádi projíždíte přírodou s mapou v dresu či batohu nebo se účastníte orientačních závodů, při nichž je náhled na mapu nutností, máte možnost u nás zakoupit mapníky AUTOPILOT (model PilotOne nebo RockyBoy), které používají jak amatérští závodníci, tak i reprezentanti ČR v MTBO.

Jejich základním znakem je:

 • nízká hmotnost
 • možnost rychlé montáže na jakákoliv řídítka a pevné, resp. stabilní připojení - bez klepání a třepání za jízdy

Ze základny mapníku pak vychází i vzhled a cena s tím, že je třeba následně dle Vaší potřeby vyberat desku vhodné velikosti. Jaký mapník si vybrat?

 • Potřebujete mapník často montovat na kolo a zase zpět? Volte PilotOne, nepotřebujete k připevňování žádné nářadí. Nebo kterýkoliv model RockyBoy s plastovými svorkami.
 • Potřebujete mapník používat na více různých kolech? Volte PilotOne, je univerzální, připevníte jej snadno a rychle na jakákoliv řídítka.
 • Chcete často měnit sklon mapníku? Volte PilotOne, pouhou rukou změníte úhel desky, pouhým přešroubováním desky ji posunete vzad či vpřed.
 • Je pro Vás důležitá nízká hmotnost? Jste na správném místě, volte cokoliv z naší nabídky. Model PilotOne váží 272 gramů, model RockyBoy 278 gramů (vždy s deskou 28).
 • Máte úzká řídítka? (Dámy si odpoví vesměs kladně). Volte jakýkoliv model s deskou 26 (26x26 cm)
 • Jezdíte hlavně Bike Adventure či jiné závody s velkými turistickými mapami? Volte jakýkoliv model s největší deskou A4+, pokud Vám to umožní šíře Vašich řídítek. Mapu Vám doporučuji zalaminovat, v případném mokru ji nezničíte a stále tak budete vědět, kam pro kontroly.
 • Chcete jezdit nebo jezdíte dle A4 map z cykloatlasů a turistických atlasů ShocArt? Volte jakýkoliv model s deskou A4 nebo A4+. Do obou se pohodlně vejde celý list mapy bez přehýbání.
 • Jezdíte různé typy závodů? Můžete mít několik různých desek k jednomu mapníku a měnit je dle potřeby. Všechny desky i základny jsou kompatibilní.
 • Začínáte na kole s mapou ?Můžete mapníky zdarma oTESTovat (s následnou koupí) nebo si je zapůjčit za 50,- Kč/den (RockyBoy) nebo 100,- Kč/den (PilotOne).
   

Níže jsou uvedeny podrobnější informace o modelu RockyBoy i PilotOne:

RockyBoy

otočný mapník vhodný pro veškeré aktivity na kole s mapou - pro závodění i turistiku

Mapník RockyBoy je velmi lehký (278 gramů s deskou 28), jednoduchý a spolehlivý. Při jízdě s mapníkem RockyBoy se Vám "neklepe" mapa, takže na ni dobře vidíte. Dobré čtení mapy je usnadněno i umístěním otočné desky ve výšce 10 cm nad rovinou řídítek. Typ RockyBoy je tvořen hliníkovou základnu se třemi nožkami, kde dvě přední se upínají na řidítka (plastovými nebo kovovými svorkami) a třetí na představec (plastovým zdrhovacím páskem nebo lepicí páskou). Na základnu je připevněna plastová otočná deska s průhlednou krycí fólií, pod kterou se vkládá mapa. Krycí fólie je k desce připevněna pomocí gumových smyček a háčků. Můžete střídat více typů (rozměrů) desek dle velikosti použité mapy.

Mapník AUTOPILOT RockyBoy

PilotOne

otočný mapník pro bleskovou montáž na řidítka bez použití nářadí. Prostě "nasaď a jeď"

Mapník PilotOne je určen zejména (ale nejen) pro závodní MTBO použití. Potěší a dobře poslouží i cykloturistům a bikerům zaměřeným na design. Připevnit se dá velmi jednoduše a rychle (cca 10 vteřin) na “oversize” (Ø 31,8 mm) řídítka i řídítka klasická (Ø 25,4 mm, nutno přiobjednat redukce). K připevnění nepotřebujete žádné nářadí, pouhýma rukama jen mapník "zaklapnete a jedete". Vše, co k mapníku patří, je jeho organickou součástí, žádné šroubky Vám při montáži nebudou padat do trávy. Mapník je vždy složen ze základny a otočné desky, v nabídce jsou 2 typy základny a 4 typy desek. Oba typy základen modelu PilotOne se dodávají standardně v červené a černé barvě. Za příplatek Vám uděláme i barvu jinou - specifikujte prosím v poznámce u objednávky.

Typy základen:

 • PilotOne UNI pro použití na řídítkách Ø 31,8 mm a s přiobjednanými redukcemi i na řídítkách Ø 25,4 mm.
 • PilotOne CL k použití pouze na řídítkách Ø 25,4 mm.
Obecná doporučení pro koupi mapníku s univerzální základnou PilotOne UNI jsou zde:
 1. máte jenom jedno kolo s řídítky Ø 31,8 mm.
 2. potřebujete univerzální mapník, máte 2 kola s různými průměry řídítek. Na "hlavním kole" máte oversize řídítka Ø 31,8 mm a potřebujete jej občas nasadit na jiné kolo s řídítky Ø 25,4 mm. Přiobjednejte si tedy prosím v objednávkovém formuláři na další straně sadu redukcí. Upozorňuji, že redukce nevydrží po celou životnost základny, při častém používání se jejich rádlování obrousí a základna nedrží tak dobře jako na redukcích nových.
 3. máte kolo s řídítky Ø 25,4 mm a plánujete v brzké budoucnosti pořídit nové kolo s řídítky Ø 31,8 mm. Přiobjednejte si tedy prosím v objednávkovém formuláři na další straně sadu redukcí. Upozorňuji, že redukce nevydrží po celou životnost základny, při častém používání se jejich rádlování obrousí a základna nedrží tak dobře jako na redukcích nových.
 4. v ostatních případech volte základnu PilotOne CL

Otočná deska může být kterákoliv z nabídky značky Autopilot (viz objednávkový formulář na následující straně, sekce „Komponenty“), můžete střídat více typů (rozměrů) desek dle velikosti mapy. Doporučuji pro MTBO desku 28 (28x28 cm), dámám desku 26 (26x26 cm). Pro závody na turistických mapách doporučuji desku A4+ (30,5 x 28 cm), stejný typ je vhodný i pro majitele cykloatlasů s mapami formátu A4, kteří mohou použít i menší desku A4 (30,5 x 24 cm). Můžete vlastnit a střídat více typů (rozměrů) desek dle velikosti použité mapy.

Pokud Vás nabídka mapníků zaujala, máte možnost si je vyzkoušet přímo na Vašem kole během některého z amatérských orientačních závodů.

Více informací ohledně těchto mapníků naleznete na stránkách výrobce: mapníky AUTOPILOT

Profesionální a
vstřícný tým