Menu
Specialized Elite Store
 
0
Katalog
Výprodej
Výprodej
KOLA
Kola
ELEKTROKOLA
Elektrokola
RÁMY
Rámy
DOPLŇKY NA KOLO
Doplňky na kolo
OBLEČENÍ NA KOLO
Oblečení na kolo
CYKLOSEDAČKY NA KOLO
Cyklosedačky na kolo
KOLOBĚŽKY
Koloběžky

Obuv

Existuje dobrý důvod, proč je technologie obuvi Body Geometry lepší než ostatní technologie. Tím důvodem je, že vychází z vědy a medicíny. S Dr. Andy Pruittem z Boulder Center for Sports Medicine spolupracujeme již řadu let a naším společným cílem je ujistit se, že z přenosu výkonu využijete maximum. Díky vědecky a lékařsky vyvinutým charakteristikám jako Varus Wedge, Metatarsální výstupek a Podélná klemba je jízda s obuví a vložkami Body Geometry pohodlnější a riziko zranění nižší.

BOA DIAL

 

Zdokonalili jsme technologii Boa. Náš systém poskytuje nejlepší nastavení s vyváženým a postupným utažením bez vzniku lokálního tlaku, lze jej zároveň snadno ovládat i při jízdě. Systém Boa využívá pevné lanko místo tkaničky, které bez problému odolá i síle, jakou jsou schopni vyvinout profesionální cyklisté. 

CARBON PODRÁŽKA

 

Co činí karbonovou podrážku S-Works výjimečnou, je přesné porozumění tomu, kde vzniká energie. Body Geometry analýza nám umožnila přesně určit místo, kde působí síla na pedál (kloub u palce je nepochybně tím místem). Proto jsme vytvarovali asymetrickou karbonovou podrážku – pevnou v silové zóně a zeslabovanou v místech, kde to není nutné. Současně jsme obalili karbonem boční profil podélné klenby – opět s ohledem na tuhost a přenos síly. Karbonový plátek měří pouhých 4,5 mm v nejtenčím místě, čímž vás dostává nejen blíže pedálům, ale i stupňům vítězů.

VARUS WEDGE

Problém: protože je chodidlo přirozeně nakloněno pro chození a běhání (palec je výše než malíček), může stejný náklon na kole způsobit otáčivý pohyb kolena/holenní kosti/chodidla a způsobit pokles chodidla, což nejen snižuje výkon, ale také namáhá a deformuje koleno

Řešení: do přední části naší BG obuvi jsme integrovali klín Varus Wedge, který propůjčuje chodidlu oporu 1,5 mm a vyrovnává tak jeho přirozený náklon. To vytváří lepší sladění polohy kolene a chodidla, zvyšuje výkonnost a pohodlí při jízdě

METATARSÁLNÍ VÝSTUPEK

Problém: cyklisté často při jízdě pociťují „horkost“ nebo strnulost přední části nohy, což způsobuje těsná bota, která vyvíjí tlak na nervy a artérie mezi zánártními kostmi (dlouhé kosti v přední části nohy)

Řešení: metatarsální výstupek v naší BG obuvi řeší tento problém nadzvednutím a oddělením zánártních kostí a snížením souvisejícího tlaku a nepohodlí

 

PODÉLNÁ KLENBA

Problém: podobně jako v případě náklonu, klenba nohy absorbuje díky své přirozené ohebnosti při chůzi nebo běhu nárazy. Pokud ale není klenba při jízdě na kole podepřena, může negativně ovlivnit výkon při šlapání a energii potřebnou pro sešlápnutí pedálu.

Řešení: naše BG obuv je vybavena podporou podélné klenby, díky které Vás každé šlápnutí do pedálu posouvá vpřed.

BG FIT VLOŽKY DO BOT

Existují tři různé úrovně vložek do bot BG High Performance Footbeds, které pomáhají cyklistům lépe přizpůsobit obuv chodidlu a dosáhnout tak pohodlí při jízdě a zvýšit výkon.

  • +    =    minimální klenba (ZELENÁ BARVA)
  • ++    =    středně vysoká klenba (MODRÁ BARVA)
  • +++    =    vysoká klenba (ČERVENÁ BARVA) 

 

 

Profesionální a
vstřícný tým