Menu
Specialized Elite Store
 
0
Katalog
Výprodej
Výprodej
KOLA
Kola
ELEKTROKOLA
Elektrokola
RÁMY
Rámy
DOPLŇKY NA KOLO
Doplňky na kolo
OBLEČENÍ NA KOLO
Oblečení na kolo
CYKLOSEDAČKY NA KOLO
Cyklosedačky na kolo
KOLOBĚŽKY
Koloběžky

Pláště a duše

Pláště vyrábíme více než 40 let a během té doby jsme na nich inovovali každý detail. Od nejrychlejších plášťů na světě až po ty nejodolnější, naše silniční a horské pláště poskytují dokonalé rozhraní mezi Vámi a silnicí či trailem.

SILNIČNÍ

Skvělý pár plášťů může změnit Váš pocit z jízdy. Specialized nabízí širokou škálu silničních plášťů, které jsou vyrobeny pro lepší záběr a nižší valivý odpor v každém terénu či počasí.

HORSKÉ

Všechny pláště pro MTB jsme vyrobili s vysoce kvalitní konstrukcí a z velmi kvalitní směsi, aby určovaly standard v záběru a nízkém valivém odporu.


 

                                                            ROAD 

  

           COMPETITIVE                    ENDURANCE                             TRAINING

                Turbo                                Roubaix                                    Espoir

 


 

               ROAD                               CYCLOCROSS                         MOUNTAIN

  

           ALL SEASON                      COMPETITIVE CX                COMPETITIVE XC

           All condition                              Trigger                               Renegade

                                                              Tracer                                Fast trak

                                                              Terra                                   Storm

 


 

                                                         MOUNTAIN 

     

               XC TRAIL                         ALL MOUNTAIN                     FREERIDE/DH

          Graund control                         Purgatory                               Butcher

            The captain                                                                          Hill Billy

                                                                                                       Storm DH


             MOUNTAIL                                            URBAN / FREEROAD

  

          DIRT / STREET                          TOWN                               MILTI TERRAIN 

             Compound                             Fatboy                                 Hemisphere 

              Rhytm lite                             Infinity                                  Crossroads

                                                           Nimbus                                 Borough XC 

                                                           Roller                                     Hardrock′r 


 Technologie

Specialized vyrábí většinu svých plášťů v několika verzích, vrcholnou variantou jsou pláště S-WORKS, tyto pláště v sobě kloubí nevyšší výkon, nejlepší jízní vlastnosti a nejnižší hmotnost. Další v pořadí je pro silniční kola řada PRO a pro horská CONTROL. Zde jsou použity ty nejlepší materiály a pláště vykazují ty nejlepší jízdní vlastnosti a zvýšenou ochranu proti defektu. Tím Vám zajistí spolehlivost při těch nejtěžších závodech a nejtvrdších trénincích. Celou sezónu pak můžete jezdit na pláštích řady ELITE, které zaručují k výše popsaným vlastnostem ještě prodlouženou životnost. Jako cenově dostupnější pláště Specialized nabízí řadu SPORT. Tyto pláště nabízejí většinu vlastností řady ELITE, používají však ocelovou patku. Proto jsou pláště o 60-70 g těžší, zároveň však i cenově dostupnější. 

FINITE ELEMENT ANALYSIS 

Specialized je jediný výrobce, který při vývoji a testování dezénů svých plášťů využívá metodu Finite Element Analysis (FEA). U plášťů, jako je Ground Control, Purgatory nebo Fast Trak, používáme FEA k aplikaci virtuálních sil na výstupky, abychom viděli, jak pláště reagují. Poté optimalizujeme rozmístění jednotlivých výstupků a můžeme předpovědět chování plášťů v jakémkoliv terénu a při jakémkoliv stylu jízdy ještě dříve, než započneme proces testování v terénu. To má na starosti náš vlastní tým testovacích jezdců a profesionálních sportovců.

ENDURANT OVERLAP TECH 

 

Konstrukce kordu Endurant s hustotou vláken 120 TPI je lehká a pevná, navíc, díky přepracování vnitřní architektury pláště, nabízí ochranu po celém obvodu, tedy od patky k patce. Tyto prvky výrazně přispívají k vyšší odolnosti plášťů, které jsou lépe chráněny zejména proti bočnímu proříznutí o ostré hrany kamenů.

PLÁŠŤ A JEHO BĚHOUN
 
KORD
 
Kord tvoří základní kostru každého pláště, proto má velký vliv na jeho výsledné jízdní vlastnosti. Skládá se ze dvou součástí – z vláken (nylon nebo polymer/bavlna) a z pryžového základu. Naše pláště používají hustotu pletení vláken, označovanou zkratkou TPI, od 26 do 290. Obecně platí, že městské a základní terénní varianty plášťů využívají nižší TPI, zatímco závodní modely vyšší.
 
TPI
 
Množství vláken v kordu popisuje jednotka TPI (threads per inch), což je numerický systém definující počet vláken na jeden čtvereční palec. Větší množství pryže na pláštích 60 TPI posiluje jejich odolnost, zajišťuje dobré vlastnosti za různých klimatických podmínek, na druhé straně ale také zvyšuje hmotnost, valivý odpor a snižuje jejich poddajnost. Naopak pláště 290 TPI jsou mimořádně lehké a jsou zárukou minimálního valivého odporu, jsou ale náchylnější k defektům a rovněž se rychleji opotřebují.
 
 
GRID UST
 
Hledáte lehké UST pláště? Bezdušová varianta GRID UST je dostupná napříč všemi MTB modely a nabízí vysokou odolnost bez potřeby použití těsnicího tmelu. Řešení GRID pomáhá snížit hmotnost v porovnání s klasickými UST plášti, aniž by utrpěla odolnost bočnic nebo běhounu.
 
2BLISS READY
 
Pláště 2Bliss Ready vám poskytnou maximum všestrannosti – můžete je použít spolu s těsnicím roztokem pro špičkové výkony na trailech nebo jednoduše s duší. Dostupné u variant S-Works, Control a Armadilo Elite.
 
ADAPTIVE TREAD
 
Jsme jediným výrobcem cyklistických plášťů, který používá nejmodernější technologii Finite Element Analysis (FEA), převzatou z automobilového průmyslu. Ta nám umožňuje navrhovat a následně testovat tvary jednotlivých prvků vzorku,aby přesně odpovídaly svému účelu. U MTB plášťů používáme technologii FEA k návrhu podoby vzorku a následně na něj aplikujeme virtuální síly, abychom viděli, jak reaguje. Takto můžeme optimalizovat tvar a rozmístění jednotlivých výstupků s ohledem na účel použití daného pláště. Díky technologii FEA můžeme „naprogramovat“ vlastnosti pláště dříve, než započne jeho testování v terénu.
 
DUAL COMPOUND
 
K vytvoření směsi o rozličné hustotě (tvrdosti) se používají různé příměsi. Jednotlivé směsi pryže jsou navrhovány tak, aby podpořily trakci, ochranu proti defektu, podpořily nebo redukovaly valivý odpor – vždy podle určení daného pláště. Tvrdost směsi se měří pomocí durometru a nejčastěji se pohybuje v rozsahu od 40A (měkká směs) po 70A (tvrdá směs).
  • Měkká směs: lepší trakce a vyšší přilnavost v náročných podmínkách, jistější ovládání kola
  • Tvrdá směs: menší valivý odpor a více efektivity díky menší deformaci, vyšší životnost a větší odolnost proti defektu
  • Dual-Compound (dvě směsi): používá se směs dvojí tvrdosti strategicky rozmístěná na vzorku pláště s cílem dosažení optimálních vlastností
OCHRANA PROTI DEFEKTŮM
 
Defekty přicházejí v různé podobě a z různých příčin. U horských kol jsou nejčastějšími strůjci defektu různé trny nebo ostré kameny, které proříznou bok pláště, případně ostré hrany způsobující proštípnutí duše. Naopak silničáři a jejich pláště se mohou potýkat například se štěrkem na silnici, s hřebíky nebo třeba s rozbitým sklem. Pro všechny jmenované i řadu dalších situací nabízí Specialized potřebnou ochranu šitou na míru každému plášti s ohledem na způsob jeho použití. Ochrana od patky k patce poslouží při pohybu v náročných podmínkách, lokální lehké ochranné vrstvy jsou určeny závodníkům a celková výztuž běhounu zaručí nerušenou jízdu při každodenním užívání kola. Naší snahou je, abyste překonali všechny nástrahy terénu a svou jízdu si maximálně užívali.
 
 
ARMADILLO ELITE

Naše nejúčinnější ochrana proti defektu určená pro pláště s předpokladem velkého počtu ujetých kilometrů. Tato konstrukce zaručuje špičkovou ochranu proti defektům v dostatečně lehkém balení. Kevlarová výztuž chrání boky pláště a nylonová vrstva zvyšuje odolnost v místě, kde přichází plášť do kontaktu s povrchem. To zaručuje ochranu od patky k patce.
 
ARMADILLO
Tkaná nylonová výztuž tvoří přídavnou vrstvu aramidového pásu, což dohromady zaručuje vysokou odolnost proti defektům. Naopak drátěná patka zaručuje jisté usazení pláště v ráfku a zároveň redukuje výslednou cenu.
 
BLACKBELT
Naše nejefektivnější a nejdynamičtější ochrana proti defektu speciálně navržená pro nejrychlejší pláště. Proužek křížově tkaného materiálu je umístěn přímo pod běhoun, díky čemuž je plášť chráněn proti propíchnutí a proříznutí. Blackbelt účinně ochrání plášť před útoky skla, hřebíků a čehokoliv dalšího, co potkáte na svých cestách. Zároveň je vysoce flexibilní, a proto nemá negativní vliv na valivý odpor.
 
FLAK JACKET
Naše základní řada vám nabídne odolnou stavbu pláště, směs vyznačující se malým opotřebením, ochranu proti defektu Flak Jacket a drátěnou patku. To vše při velice příznivé ceně. Tato řada používá stejné vzorky jako řada Pro, přesto se ale nemusíte zdráhat jezdit na těchto pláštích pro nákupy.
 
 
Mike Sinyard založil společnost Specialized za účelem dodávat ty nejlepší pláště a od té doby je naším cílem vytvářet konstrukce a technologie plášťů pro všechny typy cyklistů. Vlastně jsme si natolik jistí, že naše pláště splní vaše očekávání, že na ně poskytujeme absolutní záruku. Stojíme za každým výstupkem, kostrou i směsí. Pokud použijete některý z našich plášťů pro určený styl a nebudete z nějakého důvodu spokojeni, vraťte jej (max. 90 dnů po zakoupení) zpět svému místnímu prodejci, kde jej můžete vyměnit za jiný plášť nebo výrobek Specialized.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Profesionální a
vstřícný tým