Menu
Specialized Elite Store
 
0
Katalog
Výprodej
Výprodej
KOLA
Kola
ELEKTROKOLA
Elektrokola
RÁMY
Rámy
DOPLŇKY NA KOLO
Doplňky na kolo
OBLEČENÍ NA KOLO
Oblečení na kolo
CYKLOSEDAČKY NA KOLO
Cyklosedačky na kolo
KOLOBĚŽKY
Koloběžky

Rukavice

TECHNOLOGIE

Většina cyklistů trpí při jízdě strnulostí dlaní, která může negativně ovlivnit délku a pohodlí jízdy. Jelikož mravenčení a strnulost dlaní způsobuje tlak vyvíjený na ulnární nerv (ten také podněcuje onen nepříjemný pocit bouchnete-li se do brňavky), řešením je umístění výstelky mezi okraj dlaně a řídítka. Spolupráce se specialistou na ergonomiku, Dr. Rogerem Minkowem, nám umožnila vyvinout dnes používanou gelovou výstelku Body Geometry Gel. Funkci a vlastnosti našich rukavic neustále zdokonalujeme, aby mohl každý jezdit o trochu pohodlněji.

 BODY GEOMETRY ERGONOMICS AND FIT

Řídítka mohou být nesnesitelným místem pro ruce. Lokální tlak může stlačit ulnární nerv, což vyvolá bolest, necitlivost nebo brnění prstů. Díky tomu se jinak příjemný čas na silnici nebo v lese promění v jedno velké utrpení. Naše metodika Body Geometry přináší strategicky umístěné polstrování v klíčových místech, aby byl podpořen komfort a předešlo se výše popsaným nepříjemnostem.

 •  Komfort na dlouhých tratích
 •  Jisté držení řídítek
 •  Perfektní přizpůsobení
 •  Ergonomický přínos díky vědeckému výzkumu a lékařskému testování

PŘÍNOS PRO CYKLISTY

 • Snížení mravenčení prstů (častý problém všech cyklistů)
 • Lepší pohyblivost a větší pohodlí palce
 • snížení tlaku vyvíjeného na palec
 • Cyklisté již nemusí sundávat ruce z řídítek, aby je znovu „cítil"

SILNIČNÍ RUKAVICE

 • Výstelka pro jízdu na silnici, kdy se pozice rukou na řídítkách mění (rovná, zakřivená a berany)
 • Silnější výstelka v místě všech tlakových zón snižuje znecitlivění dlaní a chrání ulnární nerv

MTB RUKAVICE

 • Dvě menší a tenčí výstelky, které chrání ulnární nerv
 • Minimální výstelka umožňuje optimální umístění dlaní na řídítka a tím tedy větší kontrolu při jízdě

 

LIFELINE PALM

Při rychlé jízdě v terénu je vždy mnoho věcí, které potřebujete ovládat. Brzdy a řazení, odpružení, GPS navigaci, teleskopickou sedlovku Command Post nebo kolečko Boa na tretrách. Řada LifeLine se zaměřuje na specifickou konstrukci dlaně a zpracování použitých materiálů, stejně jako jejich spojení. Nezáleží na tom, nakolik extrémní a technický terén před vámi leží, vždy jste v plném kontaktu se svým kolem.

WIRETAP 

Rukavice řady WireTap přinášejí špičkovou technologii ke konečkům vašich prstů. Můžete s nimi pohodlně ovládat svůj telefon či jiná zařízení s dotykovým displejem, aniž byste si museli sundávat své dlouhoprsté rukavice. V místě konečků prstů jsou do rukavice vetkána tenká vodivá vlákna, která zajišťují potřebné spojení.

 MATERIÁL:

 AX SUEDE

Podívejte se zblízka na dlaň rukavic  BG Element WireTap, zde najdete hydrofobní materiál AX Suede (semiš). Ten je vysoce pružný, navíc v zimě udrží Vaše ruce v suchu, aniž by omezil jejich pohyb.

MICROWIPE

U rukavic nezáleží jen na střihu a pohodlí. Proto používáme také měkký a vysoce absorpční materiál Microwipe.

 

4-WAY STRETCH MESH

 

Síťovina vyznačující se pružností v rozsahu 360° zaručuje vysoký komfort nejen při celodenní jízdě. Dokáže totiž eliminovat výskyt oblastí s nepřiměřeným tlakem.

PITTARDS

 

Naše klasické rukavice z roku 1974 byly vyhlášené svým komfortem a poddajností právě díky použití této kůže, která je vysoce prodyšná a dobře odolává vlhkosti.

Přehled velikostí a návod na správné určení velikosti:

 
 
 

 

Profesionální a
vstřícný tým