Menu
Specialized Elite Store
 
0
Katalog
Výprodej
Výprodej
KOLA
Kola
ELEKTROKOLA
Elektrokola
RÁMY
Rámy
DOPLŇKY NA KOLO
Doplňky na kolo
OBLEČENÍ NA KOLO
Oblečení na kolo
CYKLOSEDAČKY NA KOLO
Cyklosedačky na kolo
KOLOBĚŽKY
Koloběžky

Sedla

Vyvíjená ve spolupráci s expertem na ergonomii, MUDr. Rogerem Minkowem, BG sedla používají specifické tvarování a výstelku složenou z několika vrstev s cílem snižovat tlak na cévy a měkké tkáně v oblasti pánve a podílí se na zachování průtoku krve a pohodlí.

Pánská/dámská výkonnostní sedla

Těžký den v sedle někdy může být to jediné, co Vám vyjížďka přinese. Příčinou bývá například špatně zkonstruované sedlo, což vede ke ztuhlosti a bolestivým otlakům během jízdy. Každé sedlo, které vyrábíme, poskytuje vynikající pohodlí a oporu, také pomáhá zlepšit prokrvení a snižuje tlak na měkké tkáně vašeho těla.

Již na první pohled je jasné, že pánská sedla se od dámských liší. Výkonnostní sedla Specialized jsou navržena přesně dle potřeb mužů i žen. Dále se vyrábějí ve třech šířkách a to 143, 155 a 168mm. 

 

BODY GEOMETRY FIT

Pánevní kost je tím, co ovlivňuje naši pozici v sedle a rovněž i náš komfort. S ohledem na anatomické rozdíly a pohyb pánevní kosti podle míry předklonu navrhujeme a vyrábíme sedla různé šířky a tvaru, aby co nejlépe odpovídala rozlišným postavám jezdců a rozdílným jízdním stylům. Správná šířka sedla, odpovídající šířce pánevní kosti, od základu mění celou rovnici komfortu – snížení tlaku v citlivých partiích, podpora průtoku krve a odstranění tzv. horkých bodů. Tvar sedla se zároveň mění podle pozice jezdce za řídítky. Pro agresivní nízký závodní posed se více hodí prohnuté sedlo, v případě vzpřímenější pozice nebo méně ohebných jezdců přicházejí ke slovu spíše ploché profily. Proč se tolik zajímáme o metodiku Body Geometry? Vaše výkony by byly mnohem horší, kdyby tomu tak nebylo!

Navrženo pro jezdce preferující pohodlnější polohu.

Navrženo pro jezdce preferující sportovnější polohu. 

Polstrování sedel

Specialized nabízí tři úrovně síly polstrování jak u výkonnostních, tak u rekreačních modelů sedel.

Pozice na kole

Nabídka sedel Specialized zahrnuje mnoho tvarů uzpůsobených ergonomii lidského těla při různých pozicích jezdce. Vyberte si pozici, která nejlépe odpovídá vašemu stylu jízdy.

 

 

 

 Profesionální a
vstřícný tým